Contact Information

We continously seek between design and technology. For over a decade, we’ve helped businesses to craft honest.

Open Hours

Contact Information

We continously seek between design and technology. For over a decade, we’ve helped businesses to craft honest.

Open Hours

3956737

Jak funguje Expres nabídka?

Připravujeme…

Komponenty k dodání
v naší expres nabídce

Fotovoltaické panely

Používáme pouze panely předních a osvědčených světových výrobců, nejnovější technologie Half-cut a Half-cell, s výkonem od 370 Wp do 670 Wp.
Panely, které zajišťují dostatečnou mechanickou a klimatickou odolnost (např. vůči silnému větru, krupobití, mrazu apod.).

V provedení silver frame, black frame a full black

Maximální vytěžení výkonu

Monokrystalická technologie

Efektivní za každého počasí

Pouze kategorie Tier 1

Záruka na výkon až 30 let

Střídače

Mozkem FVE jsou Hybridní střídače. Jedná se o 3 fázové asymetrické střídače (měniče), které přeměňují solární energii na střídavý proud a ukládají energii do baterií. Měniče mohou být použity pro optimalizaci vlastní spotřeby, pro ukládání energie do baterií, pro pozdější použití a pro dodávku energie do veřejné sítě. Měnič může poskytnout nouzovou dodávku energie v případě výpadku dodávky elektrického proudu za 10ms.

5kW - 50 kW nouzového výkonu přes samostatný výstup

10ms rychlý přechod na baterii při výpadku sítě

Nabíjení střídavým proudem

Řízení pomocí signálu HDO

Funkce ostrovního sytému (On Grid, Off Grid)

Účinnost až 98,2 %

Vzdálený monitoring 24/7

Záruka až 10 let

X3 hybrid 2
master control

Bateriová úložiště

Všechny námi dodávané baterie vynikají možností vysokého vybíjecího a nabíjecího proudu a mimořádnou povolenou hloubkou vybíjení až 90%. Nabízíme designové provedení s možností volitelného umístění.

Baterie nabízejí životnost až 10 000 cyklů při 90% vybití

Možnost umístění venku až do -30°C

Vlastní ohřev baterie

Vysoká životnost a bezpečnost díky technologii LFP

Možnost kapacity až 69,6 kWh

Záruka 10 let

Optimizéry

Zařízení, která zvyšují efektivitu a umožňují monitoring na úrovni jednotlivých fotovoltaických panelů. Při částečném zastínění některých panelů, zůstávají ostatní panely v plném chodu bez ztráty výkonu, vyřazena je pouze zastíněná část.

Žádné ztráty energie na úrovni modulu

Žádné ztráty kvůli částečnému zastínění

Žádné ztráty způsobené nečistotami

Možnost monitoringu jednotlivých panelů

Untitled-1sdfsdf

Získejte expres nabídku!

+420 778 460 026

Naše infolinka Po-Pá: 9-17h

Chci konzultaci zdarma

ODPOVĚDI NA NEJČASTEJŠÍ DOTAZY

Často kladené dotazy

FAQ

Pokud hledáte informace o našich produktech a vše okolo toho, jste na správném místě. Připravili jsme výběr nejčastěji kladených otázek abyste neztráceli svůj čas a dostali se rovnou k jádru věci.

Státní dotace Nová zelená úsporám na pořízení fotovoltaické elektrárny je určena všem majitelům rodinných domů. Týká se to majitelů jak dokončených staveb, tak rozestavěných novostaveb. U těch je ovšem podmínkou pro schválení dotace termín kolaudace, který musí být potvrzený do 9 měsíců od žádosti o dotaci na fotovoltaickou elektrárnu. Naše řešení FVE je vždy koncipováno tak, aby splnilo všechny podmínky pro získání dotace. Administrativu spojenou se žádostí o dotaci navíc vyřídíme za klienta.

Celkovou délku procesu ovlivňuje především vyřizování administrativy, což je v řádech několika týdnů až měsíců. Po celou dobu klienta budeme o všem, na čem zrovna pracujeme, informovat. Samotná instalace elektrárny je velmi rychlá a snadná. Pohybuje se zhruba v délce od 2 do 5 dnů, vždy v předem dohodnutém termínu.

Na námi dodávané fotovoltaické panely poskytujeme 25 let záruku na garantovaný výkon, který by neměl klesnout pod 82% účinnost. Samotný fotovoltaický panel pak ale vydrží mnohem déle. Životnost elektrárny je okolo 30 let.

Fotovoltaické panely jsou samozřejmě vyráběné a testované tak, aby vydržely i náročné přírodní podmínky jako například kroupy. Naše panely pro FVE jsou vybaveny speciálním tvrzeným sklem. Můžete si nicméně nechat pojistit nejen poškození panelů, ale i další rizika související s provozem fotovoltaické elektrárny, jako jsou například škody vzniklé v důsledku vichřice, požáru, blesku, krádeže apod.

Fotovoltaické panely jsou přirozeně omývány deštěm, proto není nutné je speciálně čistit. I při dlouhodobé prašnosti jsou výrobní ztráty minimální. Ani sníh nezpůsobuje žádné potíže. Díky tomu, že je plocha panelů hladká, sníh se na nich dlouho neudrží a sám sjede. Výjimkou jsou panely, které jsou nainstalovány rovně – ty pak samočistící schopnost ztrácí a je třeba je udržovat.

V současné době je možné fotovoltaickou elektrárnu bezpečně instalovat na všechny druhy střešních krytin. Stejně tak je možné instalovat panely jak na šikmou, tak na rovnou střechu. Dle typu střechy či krytiny se vybere speciální upevňovací systém. Nejčastěji se panely na šikmé střeše kotví do střešních trámů.

Výběr vhodného výkonu fotovoltaické elektrárny ovlivňuje více faktorů. Nejdůležitější jsou technické možnosti střechy a výše spotřeby energie v domácnosti. Ideální orientace střechy je samozřejmě na jih, nicméně při mírném odklonu na východ či západ jsou ztráty výkonu minimální. Při vyšší spotřebě energie v domácnosti je pak vhodné využít možnosti akumulace energie do baterií, jejichž životnost je více jak 6 000 nabití (cyklů).

Fotovoltaická elektrárna akumuluje vyrobenou energii buď na ohřev teplé vody, nebo se uchovává v bateriích. Pokud elektrárna pracuje a její energie je využívána, jsou oba systémy nezávislé na elektřině z distribuční soustavy a fungují i při výpadku sítě. U systému, který využívá baterie, je možné fungovat i při výpadku energie ze sítě po dobu, než vyčerpáte energii z baterií.

Při instalaci FVE s akumulací energie do vody se stávající zásobník teplé vody v drtivé většině případů měnit nemusí. Mělo by se ale jednat o bojler elektrický nebo kombinovaný.

Hybridní fotovoltaický systém využívá akumulaci energie do baterií. Je tvořen z fotovoltaických panelů a měniče, který vyrobenou elektřinu přemění na elektřinu vhodnou pro spotřebu. Nespotřebovaná energie se přitom ukládá do bateriového úložiště.